חדשות

תקצירים של חדשות, מאמרים ועדכונים בתחום הדפיברילטורים חיוניותו של מכשיר הדיפברילטור ברורה היום בכל בית, לכל עוסק וגם בכנסת ישראל, שהעבירה הצעת חוק להצבת מכשירי דפיברילטור במקומות ציבוריים. אתרי האינטרנט והעיתונים מפרסמים מעת לעת עדכונים בדבר חשיבות הדפיברילטורים, אופן השימוש בהם והצעת החוק. במדור זה נביא לכם קישורים למאמרים שימושיים בנושא, שיעודכנו מדי שבוע:

היה רופא באיצטדיון: פרופ יהודה אדלר נפגש עם האוהד שחייו ניצלו בזכותו

“במהלך גמר גביע המדינה בכדורגל בין מכבי תל אביב להפועל תל אביב, לקה בליבו אוהד הפועל, גיא ירמק (49). למזלו, לא הרחק ממנו עמד פרופ’ יהודה אדלר, מומחה לקרדיולוגיה, שנתן לו טיפול ראשוני והציל את חייו. אתמול השניים נפגשו. “ארבע פעמים הייתי בצד השני, תודה לך”, אמר ירמק לרופא”

קרא עוד »

פרופ’ קרסו ל FM103: אם היה דפיברילטור באזור, חיי מח”ט נח”ל היו ניצלים

הפרופ’ ציין כי מדי יום 20-15 בני אדם בישראל לוקים בדום לב, והמכשיר יוכל להציל את חייהם, באמצעות איפוס קצב הלב. “אתה שומע בשורות על אנשים צעירים ואיכותיים כאלה, אז כואב לך הלב כשאתה יודע שלפעמים אפשר להציל מצבים כאלה”

קרא עוד »

תיעוד נדיר: האנשים שניצלו ממוות ברגע האחרון / החדשות 12

כ-5,000 ישראלים לוקים מדי שנה בדום לב, אך רק כ-6% מהם – פחות מ-300 בני אדם נותרים בחיים – חלקם במחיר כבד של נזק מוחי. זה קורה בגלל שלא בכל מקום יש את מכשיר הדפיברילטור, כפי שדורש החוק, ואם יש – מעטים יודעים מה צריך לעשות איתו. הערב (רביעי) שידרנו במהדורה המרכזית תיעודים נדירים של החייאות מוצלחות ואת המדריך שכל אחד מאיתנו צריך לדעת.

קרא עוד »

“המדינה אחראית לכ-300 מקרי מוות מיותרים בשנה” / Ynet

ביולי 2008 עבר בכנסת חוק להצבת דפיברילטורים אוטומטיים (מכשירי החייאה חשמליים) במקומות ציבוריים. אך החוק אינו מיושם בפועל: “אין לנו את הידע המקצועי ליישם את החוק. שמשרד הבריאות יטפל בזה”, אומרים במשרד התמ”ת. מדינת ישראל יכלה לחסוך מעל ל-300 מקרי מוות בשנה

קרא עוד »

אזהרה: RECALL למכשירי דפיברילטור PowerHeart G3 מבית Cardiac Scienece ארה”ב / FDA

אתמול (25.02.2009) פרסם מנהל התרופות האמריקאני (FDA) הודעת אזהרה (Class 2 Recall) ובה דרש להחזיר לתיקון כ-5,000 מכשירים מתוצרת קארדיאק- סיינס. חשוב לציין כי החברה כבר החלה לעדכן חלק מהלקוחות באמצעות הדואר באוקטובר 2008. התקלה חמורה, ולפי ה-FDA יכולה לגרום

קרא עוד »

אזהרה: RECALL למכשירי דפיברילטור ZOLL AED Plus Defibrillator מתוצרת ארה”ב / FDA

אתמול (14.03.2009) פרסם מנהל התרופות האמריקאני (FDA) הודעת אזהרה חמורה (Class 1 Recall) ומעודכנת, ובה דרש להחזיר לתיקון מכשירים שיוצרו בין השנים בין השנים 2004-2009, זאת בעקבות כשל חמור של המכשיר בהספקת האנרגיה. בהודעה שפרסמה החברה ללקוחות היא דרשה לבצע ש

קרא עוד »

אזהרה: RECALL על מכשירי דפיברילטור LifePak CR Plus מבית Medtronic ארה”ב / FDA

היום (28.08.2008) פרסם מנהל התרופות האמריקאני (FDA) הודעת אזהרה (Class 1 Recall) ובה דרש להעביר לתיקון את מכשירי הדפיברילטורים מתוצרת חברת מדטרונק, מדגם LifePak CR Plus בעקבות תקלה בכפתור הפעלת “השוק”. ה-FDA דרש ליידע את כל הלקוחות עד ה-2 ספמטבר.

קרא עוד »

דפיברילטור: כך יכלו חייו של נסופוואה להינצל / Ynet

אתר ynet מפרסם דוגמא כואבת מהמציאות לנחיצות הצבתו של דפיברילטור במקומות ציבוריים. בכתבה מתואר סיפור מותו מדום לב של השחקן צ’סוואה נסופוואה מקבוצת הפועל באר שבע במהלך משחק קבוצתו וכיצד חייו יכלו להינצל לו רק היה מוצב מכשיר דפיברילטור במגרש.

קרא עוד »

התמוטט ליד מגדל שלום; ניצל בזכות מכשיר החייאה Ynet / Defibtech

אתר ynet מפרסם היום (30.09.2009) סיפור הצלת חיים באמצעות מכשיר החייאה חשמלי, דפיברילטור. בכתבה מתואר סיפור הצלתו של קשיש שהתמוטט ליד מגדל שלום וניצל בזכות קב”ט המגדל שהשתמש, לראשונה, במכשיר החייאה – דפיברילטור נייד AED, שנרכש מספר חודשים קודם לכן על-ידי

קרא עוד »

מכשיר החייאה לכל לב דומם / NRG

כתבה במדור הבריאות של אתר NRG אודות הצעת החוק החדשה שאישרה ועדת השרים לענייני חקיקה. הצעת החוק קובעת כי חובה להציב דפיברילטורים במקומות ציבוריים ובאזורים הומי אדם.

קרא עוד »

שוק אחד – וחזרנו / הארץ

כתבה אודות החוק להצבת דפיברילטורים במקומות ציבוריים, סיכויי השרידות כתוצאה מהצבת מכשיר דפיברילטור וההבדל בין שרידת אירוע דום לב בבית, במקום ציבורי ובבית חולים.

קרא עוד »